Діяльність опорної кафедри

19 травня 2020 року відбулась  об’єднана нарада-семінар опорних кафедр заводської технології ліків, аптечної технології ліків ім. Д.П. Сала та технології ліків Національного фармацевтичного університету з однопрофільними кафедрами фармацевтичних факультетів медичних університетів України за темою ««Рік роботи в умовах карантину: аналіз, обмін досягненнями, робота над помилками».

Під час наради учасники обмінялись досвідом викладання технологічних дисциплін в умовах карантину, обговорили питання організації практичної підготовки магістрів фармації у НФаУ, організації навчального процесу на кафедрі аптечної та промислової технології ліків НМУ ім. О.О. Богомольця в умовах карантину, проблемні питання і шляхи удосконалення навчальної програми з дисципліни «Технологія ліків», методичне забезпечення дисципліни «Сучасна фармацевтична розробка, анотація змін та доповнень до робочої програми з дисциплін «Аптечна технологія ліків» та «Технологія ліків аптечного виробництва» з огляду на інноваційні лікарські форми, сучасні технологічні аспекти їх виробництва та дослідження. Відбулась презентація навчального посібника «Робочий зошит з промислової технології лікарських засобів» та монографії “Мистецтво фармацевтичної справи: від витоків до сьогодення”.

Діяльність опорної кафедри Діяльність опорної кафедри


19 травня 2020 року відбулась  об’єднана нарада-семінар опорних кафедр заводської технології ліків, аптечної технології ліків ім.Д.П. Сала та технології ліків Національного фармацевтичного університету з однопрофільними кафедрами фармацевтичних факультетів медичних університетів України за темою «Організація навчального процесу з вивчення дисципліни «Технологія ліків» в умовах карантину».

Під час наради учасники обмінялись досвідом викладання технологічних дисциплін в умовах карантину, обговорили негайні питання, накреслили шляхи їх розв’язання та подальшої співпраці для успішного здійснення підготовки спеціалістів фармацевтичної галузі. Зокрема відмітили високий рівень викладання та максимальну готовність учасників до освітнього процесу в умовах карантину.

Діяльність опорної кафедри Діяльність опорної кафедри

 


23 квiтня 2019 року відбулось сумісне засідання опорних кафедр з технологічних дисциплін медичних та фармацевтичних закладів вищої освіти України.Діяльність опорної кафедри

В об’єднаному засіданні прийняли участь представники опорних кафедр НФаУ, а саме завідувачі та викладачі кафедр аптечної технології ліків, заводської технології ліків та технології ліків, а також завідувачі та повноправні представники однопрофільних кафедр вищих медичних та фармацевтичних закладів України: проф. Кривов’яз Олена Вікторівна (зав. каф. фармації Вінницький НМУ ім. М.І. Пирогова), проф. Хоменко Віктор Миколайович (зав. каф. фармації та фармакології, Донецький НМУ), проф. Середа Петро Іванович (кафедра фармацевтичного менеджменту, клінічної фармації та технології ліків, ПВНЗ «Київський медичний університет», доц. Пучкан Лариса Олександрівна (кафедра технології ліків, ЗДМУ), доц. Федоровська Мар’яна Іванівна (кафедра ОЕФ та технології ліків, Івано-Франківський НМУ), доц. Кучеренко Наталія Василівна (в.о. зав. каф. кафедра технології ліків, організації та економіки фармації, ДЗ «Луганський ДМУ»), доц. Гудзь Наталія Іванівна (кафедра технології ліків і біофармації, Львівський НМУ), доц. Шумейко Микола Володимирович (кафедра аптечної та промислової технології ліків, НМУ ім. О.О. Богомольця ), доц. Фізор Наталя Сильвестрівна (кафедра фармацевтичної хімії та технології лікарських засобів, Одеський НМУ) та доц. Белей Наталія Миколаївна (кафедра управління та економіки фармації з технологією ліків, Тернопільський ДМУ ім. Горбачевського)

Під час об’єднаного засідання опорних кафедр ЗТЛ, АТЛ та ТЛ на базі НФаУ, обговорені наступні питання:

– Особливості викладання дисципліни «Аптечна технологія ліків» та «Промислова технологія лікарських засобів».
– Досвід розробки відеолекцій для підготовки до занять з «ПТЛЗ».
– Обговорення переліку теоретичних питань і лікарських та допоміжних речовин для підготовки тестів до ліцензійного іспиту «Крок-2» .
– Обмін досвідом щодо підготовки студентів до складання ліцензійного іспиту КРОК-2 та обговорення шляхів підвищення якості підготовки.
– Досвід використання електронної дошки в навчальному процесі кафедри технології ліків НФаУ.
– Виготовлення кондитерських лікарських форм в умовах аптеки.
– Одержання та дослідження пінних терапевтичних систем.
– Поточні питання, прийняття рішення та підведення підсумків.

За підсумками роботи семінару-наради ухвалені рішення:

За 1 питанням: прийняти до уваги та врахувати досвід викладання дисципліни «Аптечна технологія ліків» та «Промислова технологія лікарських засобів» в Національному фармацевтичному університеті.

За 2 питанням: прийняти до уваги та врахувати досвід кафедри аптечної та промислової технології ліків Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця з розробки відеолекцій для підготовки до занять з «ПТЛЗ».

За 3 питанням: прийняти до уваги та врахувати досвід Національного фармацевтичного університету з підготовки тестів до ліцензійного іспиту «Крок-2. Фармація».

За 4 питанням: прийняти до уваги та врахувати досвід однопрофільних кафедр з підготовки тестів до ліцензійного іспиту «Крок-2. Фармація», а також рекомендувати центру тестування МОЗ забезпечити кафедрам можливість проведення експертизи тестів у центрі тестування мінімум один раз на 2 роки для видалення некоректних тестів з бази.

За 5 питанням: у роботі однопрофільних кафедр врахувати досвід використання електронної дошки в навчальному процесі кафедри технології ліків НФаУ.

За 6 питанням: у навчальному процесі однопрофільних кафедр врахувати досвід особливостей виготовлення кондитерських лікарських форм в умовах аптеки, запропонований співробітниками кафедри АТЛ НФаУ.

За 7 питанням: у навчальному процесі однопрофільних кафедр врахувати досвід одержання та дослідження пінних терапевтичних систем запропонований співробітниками кафедри ЗТЛ НФаУ.

Print Friendly, PDF & Email