Війна, яка триває вже 8 років, спричинила масштабні наслідки не лише для фізичного здоров’я людей, але й для їхнього психічного стану. Люди втрачають близьких, своє майно та звичний спосіб життя, зазнають фізичних і моральних травм, що часто залишає глибокі шрами на психіці.
Згідно з оцінками ВООЗ, у районах, постраждалих від війни, близько 20% населення може зіткнутися з такими проблемами, як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), тривожні розлади, депресія та інші стани, що впливають на загальний добробут. Ці розлади можуть бути як короткостроковими, так і тривалими, а інколи залишаються з людиною на все життя.
Це є актуальною проблемою сьогодні і буде викликом, з яким суспільству доведеться боротися ще багато років після закінчення війни. Потреба у фахівцях з психологічної підтримки, реабілітації та психотерапії ставатиме дедалі більш нагальною. Важливою є системна робота зі створення умов для відновлення психічного здоров’я як на державному рівні, так і на рівні громадських ініціатив.
Професором Олександром Кухтенко, з нагоди Всесвітнього дня ментального здоров’я, було проведено зустрічі зі студентами 1 та 2 курсу освітньої програми “Технології фармацевтичних препаратів”, на яких було обговорено проблеми ментального здоров’я здобувачів. Студентам ще раз було представлено той комплекс психологічної допомоги, яким вони можуть користуватися в нашому Університеті.