24 листопада 2023 р. відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ТА ПРИКЛАДНІ ДОСЛІДЖЕННЯ У ГАЛУЗІ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ», яка присвячена 100-річчю з Дня народження Д. П. Сала (Організатори : кафедри аптечної технології ліків, заводської технології ліків НФаУ. Посвідчення № 99 Українського інституту науково-технічної і економічної експертизи від 30 січня 2023 року).

Цей науковий форум вже традиційно щороку збирає українських і закордонних науковців, викладачів, представників практичного сектору та фармації. Проведення міжнародної науково-практичної конференції це чудова нагода для фахівців із різних країн обмінятися науковим і практичним досвідом, новими напрацюваннями і методиками, сприяє формуванню і вдосконаленню наукових думок, виробленню нових концептуальних підходів розробки, промислового та екстемпорального виробництва лікарських, косметичних засобів і добавок дієтичних, їх аналізу, валідації та стандартизації, створення нових інноваційних лікарських та біотехнологічних засобів.
Конференція розпочалась з привітального слова від проректорки НФаУ з науково-педагогічної роботи професора Владимирової І.М. У роботі конференції взяли участь вчені України, Грузії, Таджикистану, Литви, Великої Британії та Польщі. Були заслухані доповіді, присвячені наступним напрямам:
• Сучасні аспекти розробки та промислового виробництва лікарських, косметичних засобів і добавок дієтичних. Госпітальна фармація.
• Перспективні біологічно активні і сучасні допоміжні речовини.
• Біофармацевтичні аспекти створення екстемпоральних лікарських засобів.
• Удосконалення складу і технології алопатичних і гомеопатичних лікарських засобів.
• Законодавче нормування виготовлення і контролю якості екстемпоральних лікарських засобів.
• Валідація технологічного процесу виробництва екстемпоральних лікарських засобів.
• Соціальна фармація: стан, проблеми та перспективи
• Фармацевтична освіта в Україні
• Сучасний стан та перспективи використання лікарських рослин і розробки фітотерапевтичних засобів
• Фармацевтичний аналіз, стандартизація та організація виробництва лікарських засобів
• Фармацевтична та медична біотехнологія. Нанотехнології у фармації. Ветеринарна медицина та фармація.
• Організація та економіка у фармації, менеджмент та маркетинг у фармації, фармакоекономіка на етапах створення, реалізації та застосування лікарських засобів
На пленарному засіданні конференції було заслухано 11 доповідей провідних фахівців фармації практичної та наукової сфери, на  постерній секції представлено 32 доповіді. Досягнення науковців та практиків у різних галузях фармацевтичної технології відображені у більш ніж 200 статтях та тезах учасників конференції. Матеріали конференції (програма, збірник, постерні доповіді, сертифікати) розміщено на сайтах кафедр аптечної та технології ліків.