28-30 вересня 2023 року завідувачка кафедри заводської технології ліків д.фарм. н., проф. Рубан О.А., завідувачка кафедри аптечної технології ліків д.фарм. н., проф. Вишневська Л.І., професорка кафедри аптечної технології ліків, д.фарм. н. Половко Н.П., асистент кафедри заводської технології ліків, к.фарм.н. Колісник Т.Є. взяли участь у роботі 14th Central European Symposium on Pharmaceutical Technology у м. Охрід (Північна Македонія).

Організаторами конференції стали фармацевтичний факультет Університету Святих Кирила та Мефодія, м. Скоп’є та Македонська фармацевтична асоціація. У конференції прийняли участь представники провідних фармацевтичних закладів вищої освіти Європи та Америки з понад 30 країн. На конференції було створено наукову платформу для обговорення нових ідей, обміну досвідом щодо застосування 3D-технологій у фармації, створення та застосування нанотерапевтичних систем доставки ліків, фармацевтичної розробки новітніх лікарських форм та контролю їх якості.

Учасники делегації представили мини-огляд за результатами досліджень за науковою темою “Дослідження оригінальних субстанцій для корекції симптомів неврологічного дефіциту, прогнозування та оцінка факторів, що впливають на механізми дії», що виконується за кошти державного бюджету України – «Selection of the optimal extraction conditions of the polyphenolics from Lavandula angustifolia herbal raw materials» (Yuliia Maslii, Nataliia Herbina, Olha Mykhailenko, Viktoriia Hurina, Olena Ruban, Victoriya Georgiyants), а також постерні доповіді: «Modified-Release Oral Delivery Systems with the Active Ingredients of Herbal Origin» (Tetiana Kolisnyk, Olena Ruban, Inna Kovalevska), «Drug-Polymer Miscibility and Interaction Study as a Preliminary Step in Amorphous Solid Dispersion Development: Comparison of Theoretical and Experimental Data» (Tetiana Kolisnyk, Valentyn Mohylyuk, Gavin P. Andrews ). Матеріали конференції були опубліковані у №69 фахового журнала «Macedonian Pharmaceutical Bulletin».

Участь співробітників кафедри ЗТЛ 28-30 вересня 2023 року у роботі 14th Central European Symposium on Pharmaceutical Technology у м. Охрід (Північна Македонія).Участь співробітників кафедри ЗТЛ 28-30 вересня 2023 року у роботі 14th Central European Symposium on Pharmaceutical Technology у м. Охрід (Північна Македонія).

У ході візиту було обговорено із проф. Зораном Стерьєвим – деканом фармацевтичного факультету Університету Святих Кирила та Мефодія, м. Скоп’є, напрями співпраці та отримано домовленість про підписання договору про співпрацю між університетами.